transpordisegadik

Reisimise parim asendustegevus tundub olevat reisimine.
Seekord läks siis sedapsi, et Birma asendus Lapimaaga ja Usbekistan kevadel ilmselt Hispaaniaga. Kuum külmaga ja kõrb mägedega. Mitte et nood teised ära jääks, nihkuvad lihtsalt natuke edasi. Kuigi tuleb tunnistada, et Kaitseliit ja majanduslik olukord on hakanud reisiplaanides tüütult palju sõna võtma.
Kui kuhugi on võimalik minna mitut erinevat moodust kasutades, on see peaaegu sama keeruline, kui pääseda kohta, kuhu peaaegu kuidagi ei saa. Ehk siis, kuidas saada Tallinnast Ida-Lappi?
Esimene variant: auto laeva ja sõit omal jõul põhja. Tallinki ülevedu edasi-tagasi auto+inimene maksab 106 euri. Helsingist Kiilopääle on 1088 km. ViaMichelin arvutab sõiduajaks 13 tundi ja midagi peale. Oleks suvi, siis telgiks vahepeal. Talvel ei kõla just ahvatlevalt. Pealegi oleks tagasitulles kellaajaga võidujooks. Pime ka.
Teine variant: auto laevast rongi, rongiga Rovaniemi ja sealt on kaks tundi sõitu kirdesse. Rong maksab ca 360 euri edasi-tagasi, rahas teeks see bensiini ja ühe ööbimise säästmise võrra peaaegu sama välja, võimalus magada ja raamatut lugeda pealekauba. Rongiajad, sindrid, on laevaaegadega klapitades veidi nadid, tagasi laekumine lükkuks ka esmaspäeva hommikusse. Ja jube kallis tegelt.
Kolmas variant: auto jääb koju. Rong käib ainult Kemijärvini ja sealt edasisaamine on keeruline, aga Helsingist Ivalosse lendab kaks korda päevas lennuk, Ivalos on lennukitel buss vastas, mis viib rahva ümberkaudseid hotelle mööda nii Saariselkä kui ka Kiilopäässe max 12 euri eest. Lend ise edasi-tagasi alates 170 euri. Tuleb ennast ainult piisavalt kompaktseks pakkida (fotokas, statiiv, läpakas, hunnik raamatuid, riided).
Soome pääsemiseks laev või lennuk. Laev ja lend ühilduvad omavahel kellaajaliselt paraku selliselt, et odavama lennu peale ei jõua kuidagi ja pärast ei jõua tagasi laeva (Länsisatamast Vantaa lennujaama kulgeb ühistranspordiga ca tund aega). Kallim lend pluss laev teevad aga juba Tallinn-Helsingi liinil lendamisega sama välja, lisanduks ainult ühistranspordiseiklus Helsingis (statiiv kukil). Ühesõnaga arvutuste tulemusena on jõutud järeldusele, et kõige odavam ja mugavam on kõige süsinikdioksiidirikkam moodus... Ehh.
kommentaar travelpod'ist:

mmmmm - miks mina ei teadnud midagi Lapimaal olekust. Sellepärast Skype oligi tumm ja ei mina saanud ümberlükkavat kommentaari infole, et Indias ei tohi viietärnihotellist nina välja pista....millist lohutust lootsin saada! Just - reisimise parim asendustegevus on reisimine!
Kylliki, on Jan 20, 2012 at 10:35AM
Järgmine
ilm ja teooria

Lisa kommentaar

Email again: