Ring täis

Keerame rattad Jyväskylä suunas.
On maanteeserva ja on suure teega paralleelseid väikseid teid. Maantee on nagu töö ja väiksed teed nagu seiklus. Suure tee ääres on lärm ja stress, väikestel teedel sõites näeb inimeste aedadesse ja kuidas rästas läheb üle tee.
Jyväskyläs veedame aega pargiservas kohvikus, pildistame varblasi, kammime raamatupoodi ja näpime kõiki asju Parttioaittas.
Helsingi aeg kulub söömisele. Koju jõudmise ajaks on pimedaks läinud.
Rattaga 44 km.

Kesk-Soomes on üllatavalt palju reljeefi. Sääski oli ootamatult vähe, nagu ka vihma, kuigi vihmapilved pea pidevalt kusagil lähikonnas tiirutasid. Sadul oli enneolematult kõva.
Järvi on palju. Või on terve Soome äkki järv, milles maismaa on ühendatud poolsaare moodi saartega.
Oli meeldiv võimalus suhelda kohalike inimestega ja loodetavasti veidi kummutada arusaama, nagu koosneks Soome eestlaste jaoks peamiselt Vantaa lennujaamast.
Kokku tuli 480 km väntamist. Kõige pikem päev oli 93 km, mis oli liiga pikk. Üks päev jäi pooleli purunenud keti tõttu. Kokku tuli 5361,2 tõusumeetrit, kõige püstisemal päeval 1143 meetrit. Kui inimene ei ole just sportlane, siis võiks Kesk-Soomes piirduda maksimaalselt 70 km-ga päevas. Nii jääb ka rohkem aega pinnavormide ja pilvede vaatlemiseks.
Eelmine
Lauged tõusud

Lisa kommentaar

Email again: