Agusalu-Kauksi

Äratuseks vaatlen oma nina ees sisetelgi teisel küljel toimuvat heitlust. Sipelgas saab sääsel jalast kinni ja mõningase rabelemise järel lahkub sääsk ilma jalata.
Kalamehed on veel järves ja kihulased ootel. Osa hommikusööki möödub seega endale aeg-ajalt kõvakiilu andes.
Tee Kauksi suunas algab paljutõotavalt metsateedega ja maandub siis kruusal. Rada teeb veel abitu katse metsa põigata, aga naaseb siis leplikult ja lõplikult kruusale. On toodud värsket suurte kividega killustikku, mis on kõndimiseks eriliselt ebasõbralik. Kohati saab tatsuda mööda teeperve pehmet liiva, aga enamasti on see liiga kaldus või kive täis loobitud. Raielanke teadustab päike, lajatades alla kuumust, mis heledatelt kividelt näkku põrkab. Mis on ülejäänud metsas, seda ei tea, sest ringi vahtides on oht jalg välja väänata või varvas katki lüüa. On halb, kui matkajal ja harvesteril on üks tee, sest harvester on olulisem. Kulutan ära kogu oma ebatsensuursete sõnade tagavara ja pean minema üle artikuleerimata häälitsustele. See lõpuosa piinamine on ilmselt mõeldud selleks, et kaotada mälust kõik need olnud toredad metsateed. Suur rõõm, kui killustik lõpuks jalasõbralikma teega asendub.
Alajõe inimesed tegelevad suviste töödega: grillivad ja niidavad muru. Poest saab jäätist. Jäätist saab ka Kurult, lisaks pakutakse burksi. Piknik Uueküla lõkkekohas, kus juba mitu autot metsa all laudade kõrval. Ka suur osa teest on autodega ääristatud. Veider on see, et Penijõe ja Kauksi asuvad nüüd tegelikult mõlemad samas suunas.
Kauksi saabume Kallega koos. Külastuskeskuses on asendustöötaja, kellele Penijõe ei paista midagi ütlevat. Pistame varbad Peipsisse ja saan kätte väljateenitud õlle. Edasi Mokkole sauna. Kokkuvõte tuleb hiljem.
GPS ütleb 30,6 km.
Eelmine
Rüütli-Agusalu
Järgmine
tagasivaade

Lisa kommentaar

Email again: