Tõõrakõrve-Eesjärve

Täna möödub aasta töötuks hakkamisest.
Ei tea, kas sellepärast või niisama juhuslikult näen unes endist kolleegi, kes keelitab mind tööle tagasi tulema.
Rada algab hämaras metsaaluses, kus päike kilde näkku viskab ja linnud vilistavad. Üle pea lendavad haned. See lõbu asendub mõne aja pärast mudaväljaga. Kaardil tee, paikvaatlusel jõgi. Poolte varvaste niisutamise hinnaga pääseb metsa, kus on veidi kuivem. Järgmise sihi ajaks on jõgi hajunud ja osa sellest pesitseb nüüd metsa all. Teisel pool teed on kaskedene heinamaa. Jäljed ütlevad, et üks päntajalg on siin paljajalu käinud.
Valgejõe ületusega algab pikk oos. Mets all mõlemal pool ja tuulevaikne murune rada keskel. Tõeline nauding. Siis on all raba. Puude vahelt sillerdab Ohepalu järv, tuul toob minuni nõrka sookailulõhna. Jupi maad saadavad mind kaks kollast liblikat.
Koroonasoovitus: jalutuskäik Ohepalu oosil. Ligi pääseb Ohepalu lõkkekoha poolt veidi Penijõe poole minnes. Põllukivide ja matkatee märgiga tähistatud kohast on oosini veidi alla kilomeetri vantsimist. Võib ka jalgrattaga sõita.
Ohepalu lõkkekohas on palju siledat muru ja vali tuul. Edasi tükk maad asfalti, siis suunavad nooled väiksematele ja tuulevaiksematele teedele. Kits jalutab minust kümmekond meetrit eespool teele ja vahib ringi. Vaatab ka mind tükk aega, aga ei oska liikumatult seisvast inimesest midagi arvata ja jalutab lõpuks võssa. Natuke edasi on jälle karujäljed.
Enne ja pärast Kadrinat tuleb ületada Loobu-nimeline käskjõgi. Vahepeal on Grossi pood, tiritammi kasvatav noormees ja rannaga jõepaisutus. Kaardilt paistavad käskkohad Piilu! ja Loksu!
Neeruti maastikukaitsealal jõuab mulle järgi Kalle, aga ta tuleb ka autoga. Eesjärve lõkkekohas käib juba trall. Töörahva püha tähistamiseks sõidame Tamme tallu ja läheme sauna.
GPS ütleb 31,5 km.
Eelmine
Nelijärve-Tõõrakõrve
Järgmine
puhkepäev

Kommentaarid

  • Olavs  •  2. mai 2020
    Nüüd tuleb pikk astumine. Neeruti mäed on ägedad, olen seal orienteerumisjooksu harrastanud. Pärast Neeruti künkaid on Mardihansu RMK koht. Olen seal 2 korda juba enne RMK-d olnud ja ühe korra, kui oli juba seal lõkkekoht. Kui sattusin 5 aastat tagasi sellesse kohta, siis olin üpris veendunud, et sinna tuleb lõkkekoht. Kurb, aga nii on, et Porkunist Roelani pole mingit vett. Isegi loike pole, see maapind seal imeb kõik endasse.
  • Olavs  •  2. mai 2020
    Kui aastaid tagasi tutvusin oosidega, siis oli see pikk tee isegi jalgrattaga mõnusalt sõidetav. Oli juulikuu ja see-eest olid mingid tsämblased. Mu kaaslane muutus asiaadiks. Järgmine päev sõitis rohkem "mõõteriistade"järgi.
    2 aastat tagasi mais jäi ka oosil käimata. Ees oli pikk "jõgi" ja kõrvalt ei hakanud jalgrattaga taidlema.

Lisa kommentaar

Email again: