Nelijärve-Tõõrakõrve

Varustusüksus lahkub lubadusega varsti uuesti tulla.
Lähen rajale toestatud hüppeliigesega.
Rada suundub kohalikke terviseradu pidi Jänedale. Saab kiigata Siniallikatele, mis on üks äraütlemata tore koht. Sügavikud vette langenud tüvedega, kristallselge vesi. Puuoksa küljes ripub kopsik. Sirutan käe kopsikuga vee poole suurema hooga kui vaja, sest arvan veepinda kaugemal olevat. Nii selge on vesi. Maitseb hea.
Teel on Kalijärv, mille ääres kirjanik Herbert Georg Wells käis kurameerimas ja heina tegemas. On turnimist ja on vaateid.
Saan teada, kuhu on kolinud Jäneda pood. Poe juures teadustab tahvel, et toit tuuakse koju ja raamatukogudes on viivisevaba periood.
Edasi on kasvavat metsa ja enam mitte kasvavat metsa. Rägaveres tutvustab mees ajalehega kohalikke vaatamisväärsusi ja püüab takistada oma koer Mürkal minu peale haukumast. Vett võetakse sedapuhku Soodla jõest. Teispool jõge ajab kukk oma kanakarja minu eest ära.
Lehtses on jälle pood ja poe ees Amphibear, auto, mis on Atlandi ookeanis ulpinud. Pärast Lehtset tuleb vastu tankikolonn. Sobivalt käskkohast nimega Tapa! Kevadtorm.
Tõõrakõrvele viib rasketehnika transpordi tee, esiti läbi põllu, siis läbi tihniku. Tihnikus põgeneb kits. Selline tore päev, kus asfaldijupid on kompenseeritud rohke metsarajaga.
Lõkkekohas on kolme lapse ja kaitseväeliste elementidega pere. Söön ära osa nende grill-lihast ja kartulitest. Maapind on kühmuline, aga pehme. Keskpolügon on kohe siinsamas. Kostab mürinat ja käsklusi ja kolonni möödasõitmise ajaks olen juba välja rihtinud, kus nad mul ilusti laskesektoris on.
GPS ütleb 23,4 km.
Eelmine
Voose-Nikerjärve (Nelijärve)
Järgmine
Tõõrakõrve-Eesjärve

Kommentaarid

  • Olavs  •  1. mai 2020
    Täna tõotab ilus päev tulla. Eriti ilus oos Sul ees. Enne Kadrinat kunagi eksisin, oli vaja maja juurest läbi minna, tähistust ei näinud ja tegin vasakult väikse ringi. Jalgrattaga on täpes. Aga peatus paiku on lausa kolme vahel valida. Suvel valiks järjekorras teise, aga kolmas on igati privaatsem.

Lisa kommentaar

Email again: