paleed

Täna on ekskursioon, kavas paleed.
Neisse päris niisama lihtsalt sisse ei saa, aga koos Annaga saab. Näiteks proua Bernardini juurde kohta, mille nimi kuni 18. sajandini oli Palazzo Ferrau-Giudicepietro. Nüüd on muidugi Palazzo Bernardini. Paleed kuluvad ka üldiselt samasse süsteemi nagu koopad. Riik võttis omale ja liisib nüüd renoveerimise rõõmu eest välja. Renoveerida tuleb UNESCO reeglite järgi.
Proua on kodus, seljas tumesinine seelik, kampsik ja paksu tallaga tennised. Tal pole midagi selle vastu, et turistid käivad tema magamistoa aknast avanevat vaadet pildistamas. Vaade on jõeorgu, proua näeb ära kõik matkajad, kellele helikopteriga järgi tullakse. Akna all tugitoolis joob ta hommikuti kohvi ja pärastlõunal loeb raamatut. Uduse ilmaga on vaated kõige paremad. Paleesse kolis ta umbes täpselt 30 aastat tagasi. Akna all korrus allpool on aed, kus elavad kassid. Aia jaoks võiks programmis rohkem aega olla. Palee kolmes toas pakutakse voodi ja hommikusöögi teenust.
Toomkiriku kõrval Palazzo Gattinis on hotell. Katuseterrassilt on päris hea vaade ja tubades uhked laed. Kui James Bondi filmiti, siis too näitleja, mis iganes ta nimi oli, peatus just siin.
Palazzo Viceconte sisehoovis tehakse madala punase auto reklaampilte, mille vahelt meil õnnestub tuppa lipsata. Hoones peetakse mingit sorti avalikke üritusi, labürindi moodustavad toad kujutavad endast väikest kunstinäitust. Katuseterrassil hakkab vihma sadama.
Järgmine objekt on MUSMA ehk Matera moodsa skulptuuri muuseum. Pildistada ei tohi. Muuseumiga komplekti kuuluv entusiastlik noormees räägiks meile hea meelega iga eksponaadi kohta midagi, kui Anna ei hakkaks närviliselt kella vahtima. Suudame siiski muljetavaldavas koguses infot välja pigistada. Konsumerismikriitikale on eraldatud omaette sektsioon. Muuseumi ruumid olid ka kunagi palee. Seda sorti palee, kus koopa ette tehti uhke fassaad. Samal ajal kaevandati tagant otsast ehitusmaterjali. Nii sai kaks asja korraga aetud: toa suuremaks ja kuhugi müüri laduda.
Ekskursiooni lõpuks poetatakse meid kõrvalmaja restorani, kus võime ise menüüst sööki ja jooki valida. See käib kõik hinna sisse. Anna laseb jalga ja seega aega enam ei võeta, võime rahus molutada ja maailma asju arutada. Kuni Kallel hakkab koosolek ja kiire.
Hotellis on korraldatud asendusinternet. Sakslaste ja hispaanlaste kambad jõlguvad endiselt kisades akna all. Õhtusöögil on valida kas õues suitsetajate või tubase lärmava muusika vahel. Võtame lärmi. 80ndate itaalia disko või midagi sellist. Hiljem heljub õhus tsikaadisirinat.
Eelmine
üks tavaline päev
Järgmine
kirikud

Lisa kommentaar

Email again: